Olet täällä

Yhdistys

Paikallistoimikunnat

Yhdistyksen toiminta-alueen kaikissa kunnissa toimii vapaaehtoisista yhdistyksen jäsenistä muodostettu paikallistoimikunta. Paikallistoimikuntien aktiivisten toimijoiden määrä on n. 120 henkilöä. Paikallistoimikunnat järjestivät vuoden aikana monenlaisia liikunta-, kulttuuri-, virkistys- ja tiedotustilaisuuksia sekä toimivat yhdyssiteenä ja tiedonvälittäjinä paikkakunnan sidosryhmien ja yhdistyksen välillä.

Kuopion Seudun Hengitysyhdistys linjaa toiminnan käynnistämistä ja toimintaa ohjaavat koronabandemia toimintaohjeet hallituksen kokouksessa 8.9. Ohjeet tulevat verkkosivuille 9.9. 

Uuden Iloa yhdessä -esitteen löydät tästä.

Juankoski 
Terttu Hyvönen, 040 824 3275, perttu.21(at)gmail.com

Kaavi 
Kari Pasanen, 050 377 3201,  kari.pasanen(at)kolumbus.fi

Keitele 
Oiva Saastamoinen, 050 593 5345, oiva.saastamoinen(at)gmail.com

Kuopio 
Urho Koistinen, 044 251 3078, urho.koistinen(at)gmail.com

Nilsiä 
Helga Pitkänen, 0500 131 015, helga.pitkanen(at)gmail.com

Pielavesi 
Martti Laitinen, 050 307 1530, martti.o(at)hotmail.com

Rautavaara
Leena Honkanen, 040 082 7186, leena.honkanen(at)meili.fi

Siilinjärvi-Maaninka 
Viljo Nuutinen, 040 057 9426, viljo.nuutinen (at)kolumbus.fi

Suonenjoki-Rautalampi 
Pirjo Ryynänen, 050 543 6806, pirjoryynanen1(at)gmail.com

Tervo 
Jouko Voutilainen, 050 037 1365, joksapa(at)luukku.com

Tuusniemi 
Maija-Leena Räsänen, 050 597 2885, maija.leena.rasanen(at)gmail.com

Vesanto 
Riitta Kukko, 040 7625 130, riitta.kukko(at)pp.inet.fi